Lihtsad uudised 18. augustil

"Lihtsad uudised," meaning easy or simple news, is for anyone who wants to improve their Estonian language skills. Listen and read a selection of this week's top news stories below.

Haridusministeerium kaalub keelenõuete karmistamist taksojuhtidele

Vaatamata plaanidele pole seni taksojuhtide ja toidukullerite keeleoskuse nõudeid muudetud.

Keeleameti juht Illar Tomusk ütles, et eriti taksojuhtide puudulik keeleoskus võib tekitada raskusi klientide teenindamisel.

Bolti valitsussuhete juhi Henri Arrase sõnul kahvatuvad kümmekond igakuist kaebust sadade tuhandete sõitude kõrval, mis tehakse Bolti taksodega.

Kuni 2016. aastani pidi inimene taksoteenuse pakkumiseks oskama eesti keelt vähemalt B1 tasemel. Praegu ei nõua ühistranspordi seadus ühegi kohaliku keele oskust.

Haridusministeeriumi esindaja Kätlin Kõverik ütles, et teemat analüüsitakse vähemalt järgmise aasta suveni ja enne seda konkreetseid ettepanekuid oodata ei ole.

 

Taxi rank. Source: Siim Lõvi /ERR

Eesti võimud pöördusid Salacgriva silla asjus Läti kolleegide poole

Eesti Transpordiamet päris Läti kolleegidelt aru Salacgriva silla ümber tekkivate ummikute ja silla renoveerimise plaanide kohta.

Rahvusvahelisel Via Baltica maanteel asuv sild vajab remonti. Silda saab praegu ületada vaid ühes suunas.

Seetõttu tekivad ummikud sillaületust ootavatest autodest, seda eriti suvisel turismireiside ajal.

Hiljuti Tallinnas toimunud  Weeknd'i kontserdi ajal tekkis silla ületamist ootavatest autodest kuue kilomeetrit pikkune ummik.

Kohalik omavalitsus, millele sild kuulub ja mis selle renoveerimiseks raha leidnud ei ole, on palunud Läti transpordiametil see oma bilanssi võtta, kuid siiamaani asjata.

 

Salacgriva bridge in Latvia. Source: LSM

Narva linnavolikogu hääletas tänavanimede muutmise vastu

Narva linnavolikogu hääletas neljapäeval maha plaani muuta Narvas mitme tänava nime. Vastuhääli oli kümme, poolt viis ja kaks nõukogu liiget jättis hääletamata.

Linna otsustas jätta muutmata punaarmeelaste Aleksei Juhhanovi, Arsenti Bastrakovi, Igor Grafovi ja Mihhail Gorbatši järgi nimetatud tänavate nimed.

Narva otsus pole aga siduv regionaalministrile, kes algatas omakorda nimede muutmise eelnõu, ning valitsus saab tänavad ümber nimetada ka linna heakskiiduta.

Narva linnavolikogu muutis sel aastal punarevolutsionääride Albert-August Tiimanni ja Ancis Daumani tänavad vastavalt Soldina ja Kivilinna tänavateks.

 

The newly renovated Narva Town Hall. Source: Sergei Stepanov/ERR

Tallinnas ja Tartus toimub Martin Scorcese filmide retrospektiiv

Ülevaatekavas saab Tallinnas ja Tartus näha pea kogu Martin Scorsese loomingut.

Festival toimub 9-30. oktoobrini ja filmid juhatab sisse filmikriitik Tristan Priimägi.

Scorsese teosed linastuvad Tallinnas, Sõpruse Kinos, ja Tartus, Elektriteatris.

Filmilavastaja Martin Scorsese sündis New Yorgis 1942. aastal ja tema kuulsamate filmide hulka kuuluvad "Taksojuht" ja "Wall Streeti hunt."

"The Irishman" (Martin Scorsese) Source: Press materials.

You can find all "Lihtsad uudised" episodes here.

Editor: Andrew Whyte, Marcus Turovski, Tõnu Karjatse

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: